Tabletki do czyszczenia ekspresu, dlaczego warto ich używać ?

Regularne i skrupulatne czyszczenie ekspresu do kawy leży w naszym najlepszym interesie. Gromadzący się kamień oraz odkładające się na komponentach ekspresu tłuszcz i resztki kawy odciskają niesmaczne piętno na smaku i jakości przygotowywanego naparu, a także skracają żywotność urządzenia. Nie oznacza to jednak, że każdorazowo musimy rozkładać nasz ekspres na czynniki pierwsze i czyścić każdy element z osobna. Generalne czyszczenie ekspresu warto przeprowadzać co kilka miesięcy, a na co dzień wykonywać pomniejsze zabiegi, wykorzystując np. tabletki do czyszczenia ekspresu, które pomogą utrzymać urządzenie w dobrej kondycji.

Tabletki do czyszczenia ekspresu – wygodne i bezpieczne

Istnieje szeroka gama środków czyszczących przeznaczonych do konserwacji ekspresów automatycznych. Wygodną formą są tabletki do czyszczenia ekspresu, które usuwają zabrudzenia, wszelkie resztki kawy oraz tłuste osady gromadzące się na elementach wewnętrznych urządzenia.

Tabletki czyszczące zawierają skoncentrowane substancje czyszczące, które spieniają się w wyniku kontaktu z wodą i dokładnie czyszczą nawet najbardziej niedostępne zakamarki. Zaletą tego rozwiązania jest idealnie odmierzona porcja detergentu, nie ma więc ryzyka, że użyjemy go za dużo lub zbyt mało. Zastosowane w tabletkach substancje są bezpieczne dla naszego zdrowia, a także dla środowiska. Istotny jest również fakt, że detergent, w odróżnieniu od kwasku cytrynowego, octu i sody oczyszczonej, nie uszkodzi komponentów ekspresu.

Korzystanie z tabletek Philips do usuwania oleju kawowego

Instrukcje dotyczące ekspresów do kawy z funkcją wstępnie zmielonej kawy

 1. WŁĄCZ urządzenie 
 2. Napełnij zbiornik świeżą wodą do poziomu „MAX” i umieść filiżankę pod kranikiem kawy 
 3. Włóż jedną tabletkę do usuwania oleju kawowego do komory na zmieloną kawę. 
 4. Wybierz funkcję wstępnie zmielonej kawy. 
 5. Wybierz kawę i uruchom proces parzenia. Gdy filiżanka napełni się do połowy, wyjmij wtyczkę urządzenia z gniazdka elektrycznego. 
 6. Pozwól środkowi do usuwania oleju kawowego działać przez co najmniej 15 minut. Włóż wtyczkę przewodu sieciowego z powrotem do gniazdka elektrycznego i włącz urządzenie. Urządzenie automatycznie zacznie się nagrzewać i wykona cykl automatycznego płukania. 
 7. Otwórz klapkę serwisową i wyjmij blok zaparzający. 
 8. Dokładnie opłucz blok zaparzający pod bieżącą wodą. 
 9. Włóż blok zaparzający z powrotem do urządzenia i podstaw filiżankę pod kranik kawy. 
 10. Ponownie wybierz funkcję wstępnie zmielonej kawy (nie dodawaj żadnej zmielonej kawy). 
 11. Wybierz kawę i uruchom proces parzenia. Urządzenie zacznie dozować niewielkie ilości wody. Powtórz tę czynność dwukrotnie.
Korzystanie z tabletek Philips do usuwania oleju kawowego

Instrukcje dotyczące ekspresów do kawy bez funkcji wstępnie zmielonej kawy

 1. Otwórz klapkę serwisową i wyjmij blok zaparzający. 
 2. Włóż jedną tabletkę do usuwania oleju kawowego do filiżanki i napełnij ją 150 ml gorącej wody. Poczekaj, aż tabletka całkowicie się rozpuści. 
 3. Użyj środka do usuwania oleju kawowego w celu wyczyszczenia filtra bloku zaparzającego. Do wyczyszczenia filtra użyj miękkiej gąbki lub szczotki. 
 4. Po zakończeniu czyszczenia pozostaw środek na 15 minut. 
 5. Po 15 minutach dokładnie wypłucz blok zaparzający pod bieżącą wodą. 
 6. Umieść blok zaparzający z powrotem w urządzeniu. 
Usuwania oleju kawowego z filtra

Philips logo
Scroll to Top